fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kollár: Premiéri krajín by v ekonomicky ťažkých časoch mali byť pragmatickí

Na snímke sprava predseda NR SR Boris Kollár a predseda vlády C¡R Andrej Babiš poèas stretnutia na Úrade vlády ÈR. Predseda NR SR Boris Kollár pricestoval na svoju prvú oficiálnu zahraniènú návštevu do Èeskej republiky. V Prahe 9. júna 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Premiéri krajín by v ekonomicky ťažkých časoch mali byť pragmatickí, nemali by to byť len ideoví vodcovia. Aj v súvislosti s koronakrízou to predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár vyhlásil v utorok v Prahe po stretnutí s českým premiérom Andrejom Babišom.

„V týchto ekonomicky ťažkých časoch je veľmi dôležité, aby premiéri krajín neboli ideoví vodcovia, ale aby to boli pragmatickí ľudia, ktorí naozaj vedia vyviesť krajiny z ekonomickej krízy,“ skonštatoval Kollár s tým, že za pragmatického lídra považuje aj Babiša.

V súvislosti s krízou zdôraznil tiež potrebu podporiť cestovný ruch. Poznamenal, že aj o tom rokovali s premiérom Babišom. Česko označil za bratskú krajinu pre Slovensko, pričom Slovákov a Čechov nerozdeľuje výrazná jazyková bariéra.

Doplnil, že o podobných otázkach diskutoval aj s českým prezidentom Milošom Zemanom. Podľa Kollárových slov už Zeman dostal pozvanie na oficiálnu návštevu na Slovensko a ráta s ňou.

Slováci môžu cestovať do Chorvátska aj bez udania dôvodu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info