fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE ZAUJÍMAVOSTI

K Zemi smeruje päť asteroidov

asteroid
Ilustračné foto: pixabay.com

Planetárna obranná sieť agentúry NASA varuje pred ďalším preletom piatich asteroidov, ktoré sa majú tento týždeň priblížiť k Zemi, informuje portál RT.

Úvodná salva bude pozostávať z dvoch asteroidov, 2013 XA22 a 2020 KZ3, merajúcich 94,48 metra a 19,5 metra, ktoré sa priblížia k Zemi na vzdialenosť 2,89 milióna kilometrov a 1,2 milióna kilometrov.

Priemerná vzdialenosť medzi Zemou a Mesiacom je asi 384 000 kilometrov, takže aj napriek relatívne blízkej vzdialenosti s 2020 KZ3 budeme dosť ďaleko od akéhokoľvek nebezpečenstva.

NASA

Ďalšia kozmická skala dorazí v stredu 10. júna, pričom asteroid 2020 KY preletí vo veľmi bezpečnej vzdialenosti 6,6 miliónov kilometrov.

Za ním bude 11. júna nasledovať ďalší asteroid vo vzdialenosti 5,7 miliónov kilometrov. V ten istý deň sa priblíži ďalší asteroid, ktorý bude tiež v bezpečnej vzdialenosti 6,6 miliónov kilometrov.

Ide o druhý po sebe idúci týždeň, v ktorom päť asteroidov urobilo prelety pri Zemi, čím sa zdôrazňuje potenciálna hrozba, ktorú asteroidy predstavujú pre našu domácu planétu, a potreba investovať viac do systémov včasného varovania.

OSN by mala spustiť vyšetrovanie policajnej brutality v USA

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info