fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V kauze kontroverzných šekov Mariana Kotlebu vypovedal aj jeden z obdarovaných manželských párov

Na snímke zľava opozičný poslanec ĽSNS Miroslav Suja a predseda ĽSNS Marian K. 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák

V kauze kontroverzných šekov predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu vypovedali v pondelok aj manželia Koleňovci.

Na mnohé okolnosti odovzdávania šekov sa nepamätali, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Tomáš Honz ich preto vyzýval na odstraňovanie rozporov. Marián Koleň vyšetrovateľovi uviedol, že sa na podujatí oslavoval vznik prvej Slovenskej republiky, čiže vojnového Slovenského štátu.

„Svedkovia povedali to, že im peniaze veľmi pomohli,“ reagoval Kotleba. Ich slová podľa neho potvrdzujú charitatívny charakter akcie. Na margo toho, že sa mal na odovzdávaní šekov oslavovať Slovenský vojnový štát, Kotleba reagoval s tým, že to bol deň osláv slovenskej štátnosti. „Každý národ si ctí vlastnú štátnosť,“ doplnil predseda ĽSNS.

Pellegrini: OĽaNO zháňa prednostov okresných úradov na ulici

„My sme z toho nemali pocit, že by sa tam dialo niečo zlé,“ povedala Silvia Koleňová. Dar 1488 eur poslúžil na kúpu auta pre jej telesne hendikepované deti. V pondelok dopoludnia na pojednávaní Kotleba podal voči samosudkyni Špecializovaného trestného súdu Ružene Sabovej aj námietku zaujatosti. Odmietla ju, načo Kotleba podal sťažnosť, o ktorej by mal rozhodnúť Najvyšší súd SR.

Predseda ĽSNS sa mal podľa prokurátora trestného činu dopustiť, keď odovzdal v roku 2017 trom rodinám finančný dar prostredníctvom symbolických šekov vystavených na sumu 1488 eur. Tie považujú obžaloba aj viacerí znalci, ktorí na súde vypovedali, za neonacistickú šifru.

HOAX: Mapa neukazovala satelitné snímky emisií oxidu siričitého

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info