fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pellegrini: OĽaNO zháňa prednostov okresných úradov na ulici

Zľava: Podpredseda a poslanec parlamentu za stranu Smer-SD Peter Pellegrini a poslankyňa NR SR za stranu Smer-SD Denisa Saková. Foto: SITA/Kancelária podpredsedu NR SR

„Je to výsmech a napľutie do tváre ich voličov,“ zdôraznil Peter Pellegrini v súvislosti s konaním OĽaNO, ktoré chce napriek sľubom o transparentných výberových konaniach obsadiť všetky posty prednostov okresných úradov svojimi nominantmi.

„Poslanci za OĽaNO, ktorí žijú v regiónoch, telefonujú svojim známym, dokonca ešte aj terajším prednostom, či nevedia dať nejaký tip na nejakého fajnového človeka, ktorý by im mohol poslúžiť ako prednosta a ktorý by bol verný. Týchto ľudí zháňajú po ulici. To je amaterizmus v priamom prenose,“ povedal to podpredseda Národnej rady SR a Smeru Peter Pellegrini.

Pellegrini reagoval aj na tvrdenie premiéra Igora Matoviča, ktorý považuje výmenu všetkých prednostov OÚ za očistenie štátnej správy. Podľa expremiéra je medzi aktuálnymi 72 prednostami okresných úradov určite veľa poctivých a slušných prednostov, mnoho z nich dokonca nemá ani nejakú stranícku príslušnosť.

„Je to výsmech a napľutie do tváre ich voličov,“ zdôraznil Pellegrini s tým, že OĽaNO sľubovalo ešte pred voľbami na obsadzovanie postov transparentné výberové konania.

Matovič si berie príklad od Kočnera

„Vymeníme 72 ľudí, ktorí budú predĺženou rukou ministra ako prednosta okresného úradu a všetko ostatné bude rozhodovať čisto odbornosť. A práveže tých ľudí, ktorí tam dnes sú a ich jediná legitimácia je, že majú nejakú správnu farbu straníckej knižky, odtiaľ bez hanby vyhodíme. A nahradíme ich odborníkmi z tých úradov, ktorí sa dlhé roky nemohli posunúť vyššie,“ vysvetlil v sobotu premiér Matovič.

Matovič zámer hnutia považuje za transparentný cieľ. Poukazuje na potrebu vytvorenia hranice, kde politika začína a končí.

Snem Za ľudí by sa mal konať na prelome júla a augusta

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info