fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Poslanci zasadnú do lavíc opäť v utorok, čaká ich ešte niekoľko bodov

Na snímke poslanci Národnej rady SR poèas zasadnutia mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 18. februára 2020. FOTO TASR - Jakub Kotian

Poslanci Národnej rady (NR) SR zasadnú do lavíc opäť v utorok (9. 6.). Schôdzu začnú o 10.00 h. V úvode by sa mali venovať piatim vládnym novelám zákonov, o ktorých rokujú v zrýchlenom režime. Očakáva sa tiež diskusia k novele zákona o prokuratúre.

Vládne novely sú aktuálne v druhom čítaní. Týkajú sa napríklad odkladu splátok odvodov pre niektorých prevádzkovateľov hazardných hier, pomoci podnikateľom s nájomným, uvoľniť by sa mal aj zákaz predaja osobných ochranných prostriedkov.

Do prerušenej diskusie k zmenám v procese voľby generálneho prokurátora je ústne prihlásených ešte päť poslancov. Novelu zákona o prokuratúre a o rokovacom poriadku NR SR predložili do parlamentu koaliční poslanci.

Mihál: Spôsob výberu prednostov hnutím OĽaNO je katastrofa

Navrhujú, aby sa o funkciu šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR mohli uchádzať aj kandidáti, ktorí nie sú prokurátormi. Rozšíriť by sa mal okruh osôb a inštitúcií, ktoré kandidátov navrhujú. Prejsť by mali verejným vypočutím na ústavnoprávnom výbore a voľba v pléne parlamentu by mala byť verejná.

Plénum by malo na ôsmej schôdzi prerokovať aj výročnú správu o činnosti Ústavu pamäti národa (ÚPN) za minulý rok či návrh na vytvorenie skupín priateľstva v rámci Slovenskej skupiny Medziparlamentnej únie a voľbu ich predsedov.

NAKA našla v jednej z košických budov rádioaktívny materiál

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info