fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V Bratislave bolo protestné zhromaždenie za demisiu vlády a predčasné voľby

Vláda SR. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Niekoľko stoviek ľudí pred Úradom vlády SR vyjadrilo svoju nespokojnosť s praktikami kabinetu.

V Bratislave sa pred Úradom vlády SR uskutočnilo protestné zhromaždenie. Organizátori ho ohlásili na sociálnej sieti a pozvali „všetkých nespokojných občanov Slovenskej republiky vyjadriť svoju frustráciu“ v súvislosti s praktikami vlády, rovnako tak s pretrvávajúcimi protiepidemiologickými opatreniami a naďalej platným núdzovým stavom, ktorý podľa nich nemá opodstatnenie.

Informácie o počte zúčastnených sa líšia, od 400 do viac ako 1500 účastníkov. Iniciátori protestu zdôrazňujú že ide o apolitický protest, ktorí organizujú radoví občania. Priznávajú zároveň, že cieľom protestu je demisia celej vlády a vypísanie predčasných volieb. Protestujúci sa z Námestia slobody presunuli i pred Prezidentský palác, kde mali požadovať odstúpenie prezidentky.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Veronika Slamková pre TASR uviedla, že počas protestu k žiadnym mimoriadnym udalostiam neprišlo. „Nezaznamenali sme prípady narušenia verejného poriadku, prítomní policajti nemuseli zasahovať,“ informovala.

Matovič chystá novú totalitu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info