fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Jadrové tajomstvá USA údajne ukradli dodávatelia rakiet

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Kybernetickí vydierači podľa správ odcudzili dôverné dokumenty, ktoré údajne obsahovali informácie o americkej medzikontinentálnej balistickej rakete Minuteman III, informuje portál RT.

Hackeri ukradli súbory cez West International, inžinierskeho subdodávateľa, ktorý pracuje na LGM-30G Minuteman III, odhalil portál Sky News.

Minuteman III je kľúčovým odstrašujúcim jadrovým systémom, ktorý riadi termonukleárne hlavice, ktoré sú schopné preletieť viac ako 9 656 km.

Informácie boli údajne ukradnuté potom, čo sa hackerom podarilo infikovať počítačovú sieť spoločnosti Westech International pomocou vírusu ransomware.

Hybridná vojna Západu s Ruskom pokračuje napriek koronavírusu

Skupina prezradila osobné informácie, ako aj e-mailové komunikácie a údaje o mzdách, aby preukázala Westechu, že boli hacknutý.

Aj keď sa operácia dosiahla pomocou ransomware, samotná hodnota informácie znamená, že je nepravdepodobné, že bude niekedy získaná späť, aj keby sa zaplatilo výkupné.

Brett Callow, výskumný pracovník spoločnosti Emsisoft, ktorý sa špecializuje na riešenie incidentov s ransomware, povedal pre portál Sky News: „Aj keď spoločnosť zaplatí výkupné, neexistuje záruka, že zločinci zničia ukradnuté údaje, najmä ak majú vysokú trhovú hodnotu.“

Koronavírus unikol z čínskeho laboratória. Bola to „nehoda“, tvrdí bývalý šéf tajnej služby MI6

Médiá teraz začali ukazovať prstom na Rusko. Hlavným dôvodom bolo to, že s použitým typom ransomwaru, ktorý sa volá MAZE, sa už v minulosti obchodovalo na mnohých čiernych trhoch v Rusku.

Aj keď sa uvádza, že to bola tajná operácia a neexistujú dôkazy, ktoré by spájali únik s ruskou vládou.

V žiadnom prípade nejde o prvé uniknuté informácie raketových údajov za posledný mesiac. V máji japonské noviny Asahi Shimbun informovali, že boli údajne odcudzené podrobnosti o novej japonskej najmodernejšej rakete.

Vedci vysvetlili, prečo sú ľudia s krvnou skupinou A náchylnejší na Covid-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info