fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vždy pred začatím schôdze sa bude hrať štátna hymna, tvrdí Kollár

Predseda parlamentu Boris Kollár svojim kolegom zakázal vstup do bufetu v Národnej rade. Foto: SITA/Kancelária NR SR

Pred každým začatím riadnej schôdze Národnej rady (NR) SR sa bude hrať štátna hymna Slovenskej republiky. Vyhlásil to vo štvrtok v pléne predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) po rokovaní poslaneckého grémia.

Štátna hymna bude v pléne znieť už vo štvrtok o 17. hodine. Nebude to však pre výročie Trianonskej zmluvy, ako to navrhoval poslanec ĽSNS Marian Kotleba. Kollár tento nový zvyk odôvodnil tým, aby sa to nezneužívalo. „Bude to preto, lebo zakladáme tradíciu, aby to už nikto nemohol zneužívať raz z dôvodu takého sviatku, raz z dôvodu takého,“ zdôraznil.

Hratie hymny pred začiatkom každej riadnej schôdze sa začne uplatňovať už od tej nasledujúcej. V prípade mimoriadneho zasadnutia sa hymna hrať nebude.

Návrh ĽSNS odmietli aj poslanci za OĽaNO, predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš to považuje za provokáciu. Pravidelným hraním hymny chce preto predísť takýmto provokáciám. Šipoš zároveň na štvrtkovom tlačovom brífingu uistil všetkých občanov maďarskej národnosti, že sú plnohodnotní občania SR.

Fico: Smer-SD potrebuje zmeny a ja som na ne pripravený

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info