fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KOMENTÁRE

S Matovičom bude Slovensko v núdzovom stave aj naďalej

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Nemýľme sa. Núdzový stav nekončí. Ostáva tu totiž Matovič.

Po tom, ako Richard Sulíka a Veronika Remišová apelovali na ukončenie núdzového stavu, už to vyzeralo, že sa to neskončí nikdy. Igor Matovič má totiž tú nepríjemnú vlastnosť, že musí byť len a len po jeho a ak sa mu do toho niekto – nedajbože ešte cez médiá – mieša, zatne sa a nepustí.

Videli sme to napríklad pri obmedzení voľného pohybu počas veľkonočných sviatkov alebo pri volaní Richarda Sulíka po rýchlejšom otváraní ekonomiky. Dalo sa tak čakať, že po mediálnych vystúpeniach sa Igor M. opäť raz zasekne a núdzový stav tu budeme mať do roku 2024.

Aj keď ešte nič nie je isté, predsa len však premiér sľúbil, že koncom týždňa by sme mohli byť voľní. Teda bez obmedzení typu zákaz zhromažďovať sa, povinná štátna karanténa a ďalšie vychytávky, ktorými držal Matovič celé Slovensko v šachu. Ak si teda nezmyslí len tak zničoho nič posunúť rozhodovanie podľa hodnotenia kĺzavého mediánu, ktorý by terazmohol ísť napríklad aj na záporné hodnoty. Lebo na podobné zákernosti sme si už mohli u šéfa OĽaNO zvyknúť.

Lož ako nástroj vládnutia

Otázkou však je, ako bude teraz Igor Veľký vládnuť. Núdzový stav mu vyhovoval, lebo skrytý za konzílium a neprehľadný počet poradných orgánov mohol vládnuť neobmedzene. Teraz ho čaká neľahká úloha pokúsiť sa začať počúvať napríklad vo vláde aj iné názory svojich ministrov, alebo nedajbože podpredsedov. A to bude pri jeho jasne totalitnom spôsobe zmýšľania veľký problém.

Už sme si totiž mohli všimnúť, že pri akomkoľvek náznaku nesúhlasu sa pán premiér naježí a začne vyplakávať. A problémy ho ešte len čakajú. Kollárovci napríklad trvajú na vyplatení 13. dôchodku, aj keď premiér by ich najradšej odložil. Sulíkovci zasa špekulujú o zmene výpočtu minimálnej mzdy, čo sa nepáči hnutiu Sme rodina.

A tak môžeme očakávať ďalšie „plačové“ konferencie pána premiéra o tom, ako mu koaliční partneri pichajú dýky do chrbta (rozumej nerobia a nemyslia si presne to, čo on sám chce). Môžeme čakať smršť nenávistných statusov na Matovičovom Facebooku, lebo inak on vládnuť nevie. Ale jednu vec môžeme čakať určite. S Matovičom bude Slovensko v núdzi aj naďalej. Ibaže tu ústava hovorí, že to nebude len 90 dní, ale môže to trvať ďalšie štyri roky

Predloženie požiadaviek zo strany SMK bolo opľutím ruky, tvrdí premiér

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info