fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Pre korupciu v štátnom podniku Lesy SR mala NAKA zadržať 37 osôb

Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu 3. júna popoludní zadržala 37 osôb v súvislosti s vyšetrovaním korupcie v štátnom podniku Lesy SR.

Informoval o tom v stredu 3. júna odborný lesnícky časopis Les & Letokruhy na svojom profile na sociálnej sieti.

Uviedol, že informáciu majú z dobre informovaného zdroja z prostredia justície. Medzi zadržanými sú údajne aj niektorí bývalí členovia vedenia štátneho podniku.

Ako ďalej vysvetlili, vyšetrovateľ v zákonnej lehote zadržaných vypočuje a rozhodne o prepustení alebo o vzatí do kolúznej väzby.

Pellegrini zbabelo uteká z boja

Správa bola aktualizovaná dňa 4.6.2020 o 10:53.

Policajný zbor SR vo svojom profile na sociálnej sieti informoval, že vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie dvom osobám za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška poskytnutého úplatku dosiahla podľa polície hranicu minimálne 147 253 eur.

„Obvinený T. K. si po dohode s obvinenou L. Ď. mal vypýtať úplatok vo forme finančnej hotovosti za to, že so súkromnou spoločnosťou, ktorá bola víťazom verejnej súťaže vyhlásenej verejným obstarávateľom Lesy SR, podpíše rámcové dohody. Hodnota úplatku mala byť určená vo výške 13 percent z mesačnej fakturácie. Časť úplatkov bola poskytnutá v hotovosti a ďalšia časť bola legalizovaná formou fiktívnych faktúr za poradenskú a inú činnosť,“ uviedla polícia.

Doplnila, že obom obvineným hrozí trest vo výške 10 až 15 rokov väzenia za prvý spomenutý skutok a 12 až 20 rokov za druhý skutok. „Vyšetrovateľ podal návrh na podnet na vzatie oboch osôb do vyšetrovacej väzby,“ dodala polícia.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽaNO) v tejto súvislosti pred dnešným zasadnutím vlády uviedol, že o prípade zatiaľ nemá bližšie informácie. Podľa vlastných slov však vidí, že si orgány činné v trestnom konaní plnia svoje povinnosti. „Myslím, že mňa už nemôže prekvapiť nič po skúsenostiach, čo sa v našom rezorte dialo,“ vyhlásil.

Od polnoci obnovili voľný pohyb medzi SR a ČR bez obmedzení

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info