fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Narkoman a drogový díler. Mazurekove tvrdenia o Trubanovi boli len kampaň, tvrdí polícia

Na snímke volebný líder koalície Progresívne Slovensko -Spolu Michal Truban. FOTO TASR - Jaroslav Novák

„Úžerník, zlodej, daňový podvodník, fašista, mafián, úchyl“… Takto sa častovali politickí súperi pred voľbami. Polícia v tom vidí len tvrdšiu kampaň.

Vyšetrovateľ nevidí dôvod na začatie trestného stíhania Miana Mazureka za jeho výroky v Dobšinej začiatkom februára tohto roka. „Pán narkoman a drogový díler Truban bol tu v osade a rozprával sa s vajdom a ponúkal mu 15 eur za jedného osadníka,“ povedal vtedy Mazurek.

Podľa uznesenia vyšetrovateľa však treba v tomto prípade prihliadať na skutočnosť, že Mazurek o lídrovi PS Michalovi Trubanovi hovoril v čase predvolebnej kampane, kedy je slovník tvrdší, informujú Aktuality.sk. Mazurek navyše podľa polície vychádzal len z medializovaných informácií.

Zároveň však vyšetrovateľ priznal, že kandidát ĽSNS ich zjavne úmyselne vytrhol z kontextu a doplnil o veľmi tvrdú subjektívnu kritiku. Podľa polície to ale bolo v súlade so zákonom.

Uznesenie, ktoré majú Aktuality.sk k dispozícii, ďalej pripomína, že viacerí politici sa pred voľbami častovali aj ďalšími nelichotivými vyjadreniami. „Napríklad úžerník, zlodej, daňový podvodník, fašista, mafián, úchyl,“ vymenoval v ňom vyšetrovateľ.

Truban bude kandidovať na predsedu Progresívneho Slovenska

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info