fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusko môže financovať nepokoje okolo smrti Georga Floyda

Ilustračný obrázok © Shutterstock

V nedeľu na CNN poradkyňa pre národnú bezpečnosť z Obamovej éry, Susan Riceová tvrdila, bez toho, aby poskytla dôkaz, že ruská vláda by mohla naliať peniaze do prebiehajúcich nepokojov po smrti Georga Floyda, píše breitbart.com

Čiastočný prepis :

Wolf Blitzer: Dnes sme od prezidenta Trumpa počuli iba pár tweetov. Jeden tweet šiel na adresu spravodajských médií, v ktorom sa hovorilo, že podnecujú, podľa jeho slov, nenávisť, anarchiu a ďalšie veci. Ďalší tweet hovorí, že Spojené štáty americké označia Antifu, krajne ľavicovú skupinu, za teroristickú organizáciu. Čo to hovorí?

Susan Riceová: … ide po novinároch, čo ako dobre viete robí každý deň, ale robí to v okamihu, keď sú novinári v uliciach a snažia sa uplatniť svoje ústavné právo na informovanie amerického ľudu a na nich tiež zaútočili policajti. Práve sme mali na linke vášho kolegu, ktorý bol zatknutý. Videli sme, že na niektorých našich uliciach strieľali ( policajti ) miestnych reportérov gumovými projektilmi a všetkým ostatným.

Toto nie je okamih pre vodcu, aby podnecoval násilie voči médiám alebo násilie proti pokojným demonštrantom. Označiť Antifu za teroristickú organizáciu je v poriadku, ale zamerajme sa tiež na pravicové teroristické organizácie, bielych rasistov, ktorých v minulosti nazýval veľmi dobrými ľuďmi.

Donald Trump: Spojené štáty označia Antifu za teroristickú organizáciu

Máme problém.

Máme pokojných demonštrantov zameraných na veľmi skutočný problém a na rozdiely, s ktorými sa všetci musíme vyrovnať. A potom máme extrémistov, ktorí sa pokúsili uniesť tieto protesty a zmeniť ich na niečo veľmi odlišné. Stavila by som sa na základe svojej skúsenosti, v súčasnosti nečítam spravodajské informácie, ale podľa mojej skúsenosti ide toto priamo podľa ruského návodu. Neprekvapilo by ma, keby som sa dozvedela, že povzbudzovali ( Rusi ) niektorých z týchto extrémistov na oboch stranách pomocou sociálnych médií.

Neprekvapilo by ma, keby som sa dozvedela, že to nejakým spôsobom, tvarom alebo formou financujú.

Donald Trump: Spojené štáty označia Antifu za teroristickú organizáciu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info