fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Počas protestov v New Yorku zatkli aj starostovu dcéru

Na snímke protestujúci v kolízii s políciou počas pokračujúcich protestov / TASR (AP Photo/Matt Rourke)

Dcéra starostu New Yorku bola jednou z takmer 790 ľudí, zatknutých v tomto americkom meste od začatia protestov, ktoré sa minulý týždeň začali po zabití Afroameričana Georgea Floyda počas brutálneho policajného zásahu v Minneapolise.

V pondelok o tom informovala tlačová agentúra AP.

Predstaviteľ justičných orgánov, ktorý si pre citlivosť záležitosti želal ostať v anonymite, povedal pre AP, že 25-ročnú Kiaru de Blasiovú zatkli v sobotu neskoro večer 30. mája. V hlásení o zatknutí, ktoré získal denník New York Post, sa uvádza, že starostova dcéra odmietla opustiť ulicu v newyorskej štvrti Manhattan, keď to policajti nariadili, lebo ľudia hádzali predmety.

Kiare, ktorá je černoška, dali neskôr predvolanie na súd a prepustili ju. Starosta Bill de Blasio, ktorý je beloch, sa v nedeľu na tlačovom brífingu o zatknutí dcéry nezmienil. Hovorcovia radnice sa k prípadu zatiaľ nevyjadrili.

Afroameričan Floyd zomrel pred týždňom v Minneapolise v štáte Minnesota pri zásahu belošských policajtov, keď ležal spútaný na zemi a jeden policajt mu niekoľko minút kľačal na krku.

Zatknutý sa sťažoval, že nemôže dýchať, nakoniec prestal rozprávať a v nemocnici ho vyhlásili za mŕtveho. Jeho smrť vyvolala v mestách po celých USA protesty, ktoré sa zmenili na násilnosti.

Ruského novinára v USA napadla polícia, Moskva teraz požaduje vyšetrenie incidentu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info