fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Matovič chystá novú totalitu

Fikcia / Fotokoláž (via TASR / Shutterstock)

Je veľmi pravdepodobné, že namiesto dokladov o odbornosti budú musieť kandidáti na prednostov okresných úradov predložiť krstný list a potvrdenie z fary.

Snaha o obsadenie všetkých okresných úradov nominantmi OĽaNO je faktickým nastolením vlády jednej strany. Jasne to dokazuje, že matovičovcom viac ako o ľudí ide len a len o moc a jej sústredenie do vlastných rúk. V podstate tu ide o čisté totalitné maniere a manipuláciu. Jednoducho Matovič veľavravne haní diktát vládnej moci a pod rúškom konania „dobra“ iba presne robí to, čo mal zjavne celý čas za lubom. Uchopiť moc iba do vlastných rúk.

Pripomeňme si len jeho nedávne vyjadrenia. Podľa Matoviča je potrebné „vyčistiť“ štátnu správu od ľudí, ktorých tam dosádzali iba na základe toho, že boli členmi vládnej strany. Táto jeho vlastná uzurpácia okresov je potom čo? Kde je tá sľubovaná profesionalizácia a snaha o obsadzovanie vedúcich postov odborníkmi?

Opäť ide o stranícke knižky

V podstate tu ide o čisté totalitné maniere, ktoré Matovič toľkokrát hanil. Dôvod je podobný, ako pri jeho snahe udržať čím dlhšie núdzový stav a s ním aj dosť veľkú moc v celej krajine. Ideálne by však bolo, ak by ho neobmedzoval ešte aj žiaden z koaličných partnerov. Kompromis je pre Matoviča dosť krutý trest a priam mučenie jeho ega.

OĽaNO aj ostatné koaličné strany volili skôr liberáli ako konzervatívci

Nie je prekvapivé, že stranám Za ľudí a SaS sa to nepáči. A nie je ani prekvapením, že Matovičov kamarát Kollár s ním drží basu a drukuje mu, lebo sám chce obsadiť svojimi nominantmi všetky inšpektoráty práce na Slovensku. Tiež iba a len po svojej straníckej linke.

Iste, snaha o zabezpečenie riadneho chodu úradov pod vedením iných ako exkoaličných nominantov je prirodzená, len si treba pripomenúť, že toto všetko sa deje vo chvíli, kedy Slovensko ide čeliť ekonomickým dôsledkom pandémie. A tu už koaličníci toľko snahy neprejavujú.

Kým sa Maovičovi nominanti uchytia, bude už neskoro

Pomoc podnikateľom je vyplácaná extrémne pomaly a v mizivých objemoch. A napríklad z Fondu vzájomnej pomoci, ktorý pred dvomi mesiacmi ohlásil Matovič, sa ešte nevyplatilo ani euro. Ale hlavne že si idú deliť fleky na úradoch, aj keď pôvodne sľubované odpolitizovanie štátnej správy bolo prioritou všetkých koaličných strán. Ale to bolo ešte pred voľbami.

Ale konať zjavne treba, lebo ako varoval Matovičov spolustraník Marek Krajčí, Satan číha a chce moc, preto je potrebné, aby božie deti prevzali zodpovednosť za krajinu. Preto bude najlepšie vyberať do najvyšších pozícií kresťanov. Je tak veľmi pravdepodobné, že namiesto dokladov o odbornosti budú musieť kandidáti na prednostov okresných úradov predložiť krstný list a potvrdenie z fary.

Krajčí: Satan chce mať moc. Najvyššie pozície treba obsadiť kresťanmi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info