fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KRIMI SLOVENSKO

Za smrť bábätka v Nových Zámkoch polícia obvinila otca

Foto: TASR

Otrasný prípad smrti 8-mesačného dieťaťa polícia vyšetruje ako trestný čin usmrtenia. 

Polícia v piatok popoludní našla na dvore rodinného domu v Nových Zámkoch zakopané dieťa. Vyšetrovaním sa zistilo, že ide o osemmesačnú Lucku, o ktorej rodičia okoliu tvrdili, že je v ústave v Bratislave. O prípade informovala televízia Joj na svojom spravodajskom webe Noviny.sk.

Polícia v tejto súvislosti v sobotu obvinila z trestného činu zabitia 34-ročného muža. Má ísť o o otca dieťaťa. „Polícia v Nových Zámkoch prípad vyšetruje ako trestný čin usmrtenia. Presná príčina smrti dieťaťa bude známa až po pitve. Viac informácií k prípadu verejnosti zatiaľ poskytnúť nemôžeme,“ uviedla podľa portálu Topky.sk hovorkyňa nitrianskych policajtov Renáta Čuháková.

Pitva však podľa webu tvnoviny.sk ukázala, že Lucka zomrela násilnou smrťou. Vyšetrovateľ následne spracuje a podá návrh na vzatie do väzby.

Malá Lucka, z ničoho nič, zmizla v júli minulého roka. Známi, u ktorých matka dievčatka kedysi bývala, kontaktovali sociálku. Tak sa zistilo, že nie je nikde v ústave. Polícia do domu prišla už vo štvrtok 28. mája. V piatok telo dievčatka našli a vykopali. Matku po výsluchu prepustili.

Tomanová: Vláda by mala umožniť styk rodičov zamestnaných v zahraničí s deťmi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info