Trump propaguje video, ktoré začína slovami: „Jediný dobrý demokrat, je mŕtvy demokrat“
29 | 05 | 2020 I Mário Martinka

Prezident Donald Trump propagoval neskoro v stredu večer video na Twitteri, ktoré začínalo s vyhlásením zakladateľa Cowboys for Trump ( Kovboji za Trumpa ), Couya Griffina, že „jediný dobrý demokrat je mŕtvy demokrat.“


Griffin tento komentár vyhlásil  v kostole v Novom Mexiku zatiaľ čo zhromažďoval dav na protest proti pokynom na pobyt doma uprostred besnenia koronavírusu, píše mediaite.com. „Prišiel som na miesto, kde som dospel k záveru, že jediný dobrý demokrat je mŕtvy demokrat,“ povedal Griffin a dodal, že to nemyslel v „fyzickom zmysle“, ale v „politickom zmysel."

Video bolo zdieľané obrovským množstvom ľudí, na čo Twitterový účet; Cowboys for Trump odpovedal: „Sú to fake news.“ Nie je jasné, aké správy boli falošné, tweet presne zobrazoval to, čo mohol každý divák vo videu vidieť. Napriek tomu Trump citoval tweet a k videu pridal: „Ďakujem Cowboys. Uvidíme sa v Novom Mexiku!“V rozhovore Griffin povedal: „Vieš, mohol som zvoliť iné slová. Myslím, že musím byť opatrnejší, keď vyberám slová, ktoré hovorím. Ale viete, je to tak pokrytecké od ľavičiarov, nafukujú to, akoby som bol nejaký nenávistný vrah." Griffin je vášnivým podporovateľom Trumpa a reakcia na Twitteri je presne to, čo by sa dalo očakávať, pričom takmer určite poteší politického seba-propagátora.

USA tvrdia, že Rusko poslalo bojové lietadlá na podporu líbyjského diktátora
Moskovský krok by mohol na južnom boku Európy predstavovať dlhodobú bezpečnostnú hrozbu Čítať ďalej
27 | 05 | 2020 | Mário Martinka