fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KAUZY SLOVENSKO

Slovensko bojuje o milióny z Bašternákovho majetku

Ladislav Bašternák / Fotokoláž HD (TASR)

Ladislav Bašternák pred odchodom do väzenia prepísal časť svojho majetku na rodinu a blízkych. Slovensko teraz žaluje nových majiteľov jeho bohatstva. Ak súd uzná, že účelom prevodov bolo vyhnúť sa tomu, aby majetok prepadol štátu, môžu byť všetky machinácie vyhlásené za neplatné.

Slovenská republika, v spore zastúpená Okresným úradom Bratislava, podala krátko oficiálnou lehotou odporovaciu žalobu. V jej rámci teraz žaluje nových majiteľov Bašternákovho majetku, ktorých mená rezort vnútra neprezradil, píšu Aktuality,

Žalobu mala pôvodne podať správkyňa Bašternákovho konkurzu Lenka Ivanová, ktorá však v tejto veci dlhodobo nekonala. Žalobu nepodala ani napriek tomu, že ju urgoval jej nadriadený okresný úrad a rovnako aj ministerstvo vnútra.

Aktuality upresňujú, že v prípade, ak štát so žalobou uspeje, majetok by sa vrátil do konkurzu a Slovensko, ktoré je aktuálne jeho jediným veriteľom, by si ho mohlo nárokovať. Získané majetky, ktorých hodnota sa podľa odhadov šplhá k miliónom eur, by boli pravdepodobne speňažené. Peniaze by putovali do štátnej kasy.

Ľuboš Blaha pochválil Petra Pellegriniho

Napriek tomu, že celý zoznam Bašternákovho majetku zmapovaný nie je, o niektorých nehnuteľnostiach už médiá informovali. Napríklad Bašternákova manželka Tatiana dostala od odsúdeného podnikateľa vilu aj s pozemkami pri Slavíne v centre Bratislavy. Bašternáková tiež od manžela dostala chatu v Donovaloch, viacero motoriek, štvorkoliek či auto. Vďaka prevodom sa nič z toho do konkurzu nedostalo.

Baštarnáková tiež začala s vyrovnávaním dlhov voči veriteľom. Podľa Aktualít splatila hypotéku vo výške pol milióna eur Slovenskej sporiteľni. Podarilo sa jej uzatvoriť aj spor s hercom Milanom Kňažkom, ktorému vyplatila odškodné vo výške viac ako 100-tisíc eur.

Časť majetku získal niekoľko mesiacov po Baštenákovom obvinení aj jeho starší brat Peter. Ide napríklad o byt v bratislavskej Dúbravke či o firmu BALAX. Spoločnosť vlastnila aj pozemok s rozostavanou vilou pri rezorte Bonaparte, ktorú neskôr Peter Bašternák predal za približne 1,5 milióna eur.

V. Mečiar: Koalícia vydrží maximálne dva roky, Fico už svoj čas premeškal

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info