fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V stredu potvrdili päť nových prípadov ochorenia Covid-19

koronavirus
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V stredu potvrdili päť nových prípadov ochorenia Covid-19. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Počet ľudí pozitívnych na toto ochorenie na Slovensku stúpol na 1 520. Laboratóriá urobili v stredu 2 352 testov, celkovo otestovali už takmer 166-tisíc vzoriek. Chorobe dvanásty deň nepodľahla žiadna ďalšia osoba, Slovensko stále eviduje 28 úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19.

Z ochorenia sa vyliečilo ďalších päť osôb, uzdravilo sa spolu už 1 332 ľudí. Na Slovensku tak zostáva 160 aktívnych prípadov.

Parlament evakuovali, anonym nahlásil bombu

Ako informoval permanentný krízový štáb na korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov sa zvýšil na 62. Z tohto počtu u šiestich pacientov bolo ochorenie Covid-19 potvrdené. Žiadny pacient nie je na jednotke intenzívnej starostlivosti a zároveň štrnásty deň nikto nepotrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

Kĺzavý medián zostáva na hodnote jedna. Dva nové prípady koronavírusu potvrdili v Trenčianskom kraji, zhodne po jednom evidujú Banskobystrický, Bratislavský a Žilinský kraj.

Na diaľnici D2 horí kamión

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info