fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Rezort hospodárstva pripravuje balíček riešení, ako pomôcť slovenskej ekonomike a zabrániť masívnemu prepúšťaniu

Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Ministerstvo hospodárstva SR pripravuje balíček riešení, ako pomôcť slovenskej ekonomike a zabrániť masívnemu prepúšťaniu. Tieto riešenia majú mať pritom minimálny dopad na štátny rozpočet.

Ako vo štvrtok informovala koaličná strana Sloboda a Solidarita, najvyššou prioritou je aktuálne pomôcť s naštartovaním ekonomiky. O riešeniach na zvýšenie konkurencieschopnosti Slovenska bude šéf rezortu hospodárstva a predseda liberálov Richard Sulík rokovať na najbližšej koaličnej rade.

Ich zmysel je, aby sa ekonomika čím skôr zotavila a aby sa obnovila jej predkrízová výkonnosť. Ide o rozviazanie rúk zamestnávateľom, ale aj o viaceré strategické opatrenia štátu,“ priblížil Sulík.

Podpredseda Smeru-SD nechce brať Ficovi zásluhy na vybudovaní a vedení strany

Štatistický úrad SR vo štvrtok informoval, že nálada v slovenskej ekonomike sa v máji prepadla na historicky najnižšiu úroveň s výnimkou mája 2009. Tento pokles, napriek úbytku počtu nakazených na koronavírus, musí byť podľa strany Sloboda a Solidarita pre vládu zdvihnutý varovný prst a výzva.

„Štatistický úrad SR nás veľmi jasne informoval, ako citlivo vnímajú podnikatelia a spotrebitelia všetky opatrenia súvisiace s koronavírusom. Je našou najvyššou prioritou reagovať čo najrýchlejšie a pomôcť s naštartovaním ekonomiky na Slovensku. Zodpovednosť našich občanov nám pomohla poraziť koronavírus a znížiť počet nakazených na minimum, teraz však stojíme pred náročnejšou úlohou,“ priblížil poslanec parlamentu za SaS Marián Viskupič.

Traja zo štyroch zamestnancov sa boja o svoju budúcnosť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info