fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nový Zéland prepustil posledného pacienta s koronavírusom z nemocnice

Ilustračný obrázok / Shutterstock

Nový Zéland už nemá v nemocniciach žiadnych pacientov s koronavírusom, čo je posledný pozitívny medzník v boji proti tejto infekčnej chorobe.

Posledný hospitalizovaný pacient s COVID-19, bol prepustený z nemocnice Middlemore. Novinárov o tom informovala v stredu na briefing Dr. Ashley Bloomfieldová, generálna riaditeľka úradu zdravotníctva nového Zélandu,  píše foxnews.com

Dnešok je piatym dňom bez nových prípadov vírusu. Počet aktívnych prípadov zostal na čísle 21 a nedošlo k žiadnym ďalším úmrtiam. Celkový počet potvrdených pozitívnych prípadov bol 1 154 osôb s 21 úmrtiami.

Správa prichádza mesiac po tom, čo premiérka, Jacinda Ardernová, vyhlásila, že národ „vyhral“ bitku proti koronavírusu, pričom v nasledujúcich dňoch počet nových prípadov klesol na jednociferné číslo .

Covid-19 používa rovnakú taktiku ako HIV, aby sa vyhol našej imunite

Začiatkom tohto týždňa Ardernová prisúdila tento úspech prísnym a skorým karanténnym opatreniam a pretrvávajúcej ostražitosti ľudí. „Stále sme v globálnej pandémii,“ uviedla. „Prípady naďalej rastú v zámorí a my stále máme ľudí prichádzajúcich domov. Z veľkej časti sa však veľa aspektov života môže stať… oveľa normálnejšími. “

Premiérka povedala, že Nový Zéland bude naďalej dodržiavať svoje súčasné opatrenia na úrovni 2, najmenej do 22. júna. Aj keď Ardern odmietla drasticky zrušiť tieto opatrenia, Nový Zéland napríklad plánuje uvoľniť obmedzenia v piatok prostredníctvom zvýšenia maximálnej veľkosti zhromaždení z 10 na 100 ľudí.

Polovica pozitívnych testov na protilátky proti Covid-19 by mohla byť nesprávna

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info