fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bratislavskí kriminalisti objasňujú krádež za takmer pol milióna eur

polícia
Ilustračné foto - TASR

Bratislavskí kriminalisti objasňujú prípad krádeže elektronických cigariet a tabakových výrobkov za takmer pol milióna eur. Ku krádeži malo dôjsť počas uplynulého víkendu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková. Na mieste činu zasahovali podľa jej slov aj policajné psy.

Priblížila, že podľa doterajších informácií mali doposiaľ neznámi páchatelia v sobotu (23. 5.) večer na Diaľničnej ceste v okrese Senec odcudziť automobilovej spoločnosti prívesný vozík. Spoločnosti tak vznikla celková škoda vo výške 990 eur.

O niekoľko hodín neskôr sa mali podľa polície páchatelia vlámať do špeditérskej firmy na Diaľničnej ceste v okrese Senec. Odtiaľ mali pomocou odcudzeného prívesného vozíka a štvorkolky ukradnúť celkovo 2550 kusov kitov elektronických zariadení na vaporizovanie tabaku a 55.903 kusov tabakových výrobkov.

V kauze kontroverzných šekov predsedu ĽSNS dnes majú vypovedať svedkovia

„Uvedeným konaním spôsobili spoločnosti značnú škodu krádežou vo výške 425.106 eur a škodu poškodením oplotenia vo výške 10.000 eur,“ doplnila Martiniaková.

Polícia začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin krádeže spáchaný formou spolupáchateľstva spolu s prečinom poškodzovania cudzej veci. V prípade preukázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Parlament evakuovali, anonym nahlásil bombu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info