fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Španielsko otvorí hranice zahraničným turistom od júla

Muž s ochranným rúškom na tvári kráèa okolo prázdnych regálov v mäsiarstve 14. marca 2020 v Barcelone. V Španielsku aktuálne evidujú už 5737 prípadov nákazy novým koronavírusom, prièom len za posledných 24 hodín sa poèet tamojších infikovaných zvýšil o viac ako 1500. FOTO TASR/AP

Zahraniční turisti môžu do Španielska zasa prichádzať od júla, oznámil v sobotu španielsky premiér Pedro Sánchez. Dal tak nádej kľúčovému sektoru, ktorý z dôvodu pandémie nového koronavírusu nefunguje od polovice marca. Informáciu priniesla tlačová agentúra AFP.

„Oznamujem vám, že od júla sa obnoví vstup zahraničných turistov do Španielska, za bezpečných podmienok,“ zdôraznil Sánchez na tlačovej konferencii. „Zaručíme, že turisti nebudú podstupovať žiadne riziko a že ani oni nespôsobia žiadne riziko nám,“ dodal premiér.

Sánchez oznámením zmietol nádeje na skoršie obnovenie turistického ruchu v Španielsku, ktoré patrí ku krajinám najhoršie postihnutých pandémiou koronavírusu v Európe, napísala agentúra DPA. Taliansko, ďalšie európske ohnisko nákazy, nedávno oznámilo, že svoje hranice otvorí zahraničným turistom od 3. júna.

Námorníctvo USA otestovalo vysoko výkonný laserový systém po prvýkrát na mori (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info