fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pellegriniho predsednícku kandidatúru už podporujú aj v Košiciach

Podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini a predseda strany Robert Fico. Foto: SITA/Branislav Bibel

Košický mestský poslanec Smeru-SD Ján Jakubov v mene svojich straníckych kolegov v mestskom zastupiteľstve ohlásil podporu podpredsedovi strany Petrovi Pellegrinimu v snahe o post šéfa strany.

„Ja osobne a rozhodne aj prevažná väčšina členov a sympatizantov Smeru v Košiciach vítam a budem podporovať kandidatúru Petra Pellegriniho na pozíciu predsedu strany Smer,“ napísal liste košický mestský poslancec Smeru-SD Ján Jakubov. Podpora z Košíc tak prichádza len pár dní po tom, ako podobný krok urobili poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja za Smer-SD, píšu Hospodárske noviny (HN).

Jakubov ďalej v liste vyzdvihuje Pellegriniho vlastnosti, ako priamočiarosť, férovosť, zmysel pre spravodlivosť, komunikatívnosť, hlboké sociálne cítenie, ako aj schopnosť v štátnickych pozíciách riadiť a prijímať jednoznačné rozhodnutia.

„Strana Smer- Sociálna demokracia v dnešnej situácii potrebuje jednoznačne zmenu vo vedení,“ uviedol ďalej v liste podľa HN Jakubov.

Pellegrini: Matovičovo táranie spôsobuje reálne škody

„Vyhlásenia o skoršom sneme, ambíciách zmeniť vedenie strany, o ktorých sa dozvedáme len a len z médií, výrazne poškodzujú Smer-SD,“ napísal pre zmenu pred niekoľkými dňami v liste straníkom predseda Smeru Rober Fico.

Zároveň mu je ľúto, keď jeho neprítomnosť využívajú na oslabovanie postavenia Smeru-SD „v mene osobných politických ambícií“. Kolegov kritizoval aj za to, že po všetkých spoločných rozhodnutiach aj v súvislosti s kandidátkou do volieb 2020, sa súčasťou práce Smeru-SD stáva„odsúdeniahodná politická naivita“.

Fico poukázal aj na vnútorné mechanizmy strany. „Ich nerešpektovanie, nerešpektovanie iných názorov, natláčanie strany do bezhodnotového liberálneho priestoru a bezhlavé a politicky naivné verejné vyhlásenia, budem považovať za konanie poškodzujúce záujmy Smeru-SD,“ vyhlásil.

Podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini v nedávnom rozhovore pre TASR potvrdil záujem kandidovať za predsedu strany. Nevylúčil ani odchod zo Smeru-SD, nasledovať by ho mohli viacerí členovia.

Smer-SD má podľa Maďariča svoje hviezdne hodiny za sebou

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info