fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Venezuela zažalovala britskú banku, aby jej vrátila zlato

zlato gold
Ilustračný obrázok / TASR

Venezuelská centrálna banka podnikla právne kroky, ktoré prinútili britskú centrálnu banku (BOE) uvoľniť viac ako 1 miliardu dolárov v zlate držanú v pokladniach na boj proti Covid-19, informuje portál RT.

Vo výzve, ktorá bola predložená na londýnskom súde 14. mája, sa uvádza, že Venezuela potrebuje zlato späť na nákup zdravotníckych pomôcok, liekov a potravín, aby vyriešila „núdzový stav COVID-19“ v krajine, uvádza portál Reuters. Akonáhle Anglická banka zlato predá, prostriedky sa prevedú do Rozvojového programu OSN.

Zásoby zlata mnohých rozvojových krajín sú držané v trezoroch BOE, pričom venezuelské aktíva sú údajne vo výške približne 1,7 miliardy dolárov. Venezuela však nebola schopná získať svoj majetok skôr kvôli politickému tlaku zo strany USA, ktoré sa snažia zbaviť venezuelského prezidenta Nicolasa Madura.

Únik informácií z Pentagonu varuje pred „skutočnou možnosťou“ oživenia COVID-19

V januári Anglická banka zamietla žiadosť Venezuely o vytiahnutie 1,2 miliardy dolárov v zlate. Bloomberg v tom čase informoval, že k zamietnutiu došlo po žiadosti vysokopostavených amerických úradníkov o pomoc pri odrezaní Madurovej vlády od jej zahraničných aktív.

Podľa údajov z univerzity Johna Hopkinsa mala Venezuela v stredu 618 pozitívnych prípadov na Covid-19 s 10 obeťami.

Španielska vláda spustí základný príjem. Peniaze rozdá státisícom chudobných

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info