fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Polícia obvinila v súvislosti s účelovými sobášmi päť Sloveniek

Ilustračné foto - TASR

Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP PPZ vzniesol obvinenie piatim ženám z východného Slovenska, ktoré sa mali za odmenu 4000 eur podieľať na uzatvorení účelových sobášov s cudzincami pochádzajúcimi z tretích krajín. TASR o tom informovala hovorkyňa PPZ Denisa Bárdyová.

K trestnému činu prevádzačstva spáchaného formou účelových sobášov došlo podľa Bárdyovej v troch prípadoch pred dvomi rokmi, ktoré polícia odhalila a zadokumentovala. V prvom prípade si obvinená Rolanda R. z Moldavy nad Bodvou, v tom čase 18-ročná, vzala v Írsku 31-ročného občana Pakistanu.

„V druhom prípade mala Ingrid D. nahovoriť k uzatvoreniu účelového sobáša vo Veľkej Británii v tom čase 23-ročnú Veroniku Š. z Uble. Mala jej tiež zabezpečiť ubytovanie v meste Bristol a všetky doklady potrebné k uzatvoreniu manželstva. K sobášu bez toho, aby si manželia rozumeli, došlo a „nevesta“ si vzala 28-ročného občana Bangladéša,“ uviedla Bárdyová.

Matovič chce nového policajného prezidenta. Lučanského vyzýva na odchod

Tretí prípad sa odohral v Rakúsku. Denisa Ž. mala nahovoriť Michaelu M. z Krompách na sobáš s cudzincom. V čase sobáša mala 20 rokov a za finančnú odmenu sa jej manželom stal občan Egypta.

„Vo všetkých prípadoch išlo obvineným o finančný prospech, ktorý získali v celkovej výške okolo 4000 eur. Obvinené ženy sú stíhané na slobode a za uvedený zločin im hrozí trest odňatia slobody na dva až osem rokov,“ dodala Bárdyová.

Vláda predstavila pomoc s nájmami

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info