fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KOMENTÁRE

Matovič namiesto Fica bojuje so Sulíkom

Fikcia / Fotomontáž / Redakcia (Shutterstock)

Existuje veľká pravdepodobnosť, že „talianske manželstvo“ Suíka s Matovičom bude pokračovať. Premiér totiž nemá kompromisy v mentálnej výbave.

Náš súčasný premiér vyhral voľby s tým, že vymetie z tejto krajiny korupčníkov a schémy, ktoré tu fungovali roky. Síce hneď začiatku „vyfasoval koronu“, s ktorou sa ako tak úspešne popasoval, ale zároveň ukázal, že jeho predstava vedenia krajiny je zredukovaná na autoritársky režim.

Matovič bohužiaľ trpí syndrómom nekritizovateľnosti a keď si niekto dovolí slobodne povedať iný názor, správa sa horšie ako starostka z Fekiačoviec. Sám pritom tieto slovné prestrelky, najmä so Sulíkom, ako prvý vyvolával. Tak vzniklo aj „talianske manželstvo“, ktoré prinieslo len  neistotu do radov vládnej koalície, ale najmä medzi ľudí. Lebo pri tomto type vzťahov trpia najmä deti – v tomto prípade občania.

Nedá sa veľmi veriť ani trápnemu divadielku v podobe televíznej diskusie, kde Sulík s Matovičom uzavreli akýsi pakt o neútočení. Po prvé, Sulík sám povedal, že si ctí slobodu názoru a slova a aj keď v obmedzenejšej miere, stále plánuje svoj názor vyjadrovať aj verejne. A Matovič by sa s tým mal naučiť žiť.

Matovič: Za trvanie korony na Slovensku môže Sulík a jeho poslanci

Ťažko v tejto situácii odhadnúť, či šéfovi SaS nedošlo, že to nie je možné. Sám premiér totiž vo viacerých rozhovoroch zdôraznil, že on štýl svojej komunikácie meniť nebude. Ani na svojom slávnom Facebooku, ani inde. A teraz mu máme uveriť názorové salto mortale s tým, že už bude na Suíka dobrý.

Nebude. Vie, že so SaS-kármi môže kývať koľko chce, lebo okrem kamaráta Borisa má ešte vždy v zálohe stranu Za ľudí. Tá má dosť problémov sama so sebou a najmä so svojim budúcim ex-šéfom a je členovia vedia, že v prípade koaličnej krízy by mali veľký problém čo i len kandidovať v nejakých prípadných predčasných voľbách.

Matovič tak donekonečna bude môcť podpichovať liberálov, ktorí si – aspoň zatiaľ – nechcú zopakovať prúser s povalením vlády. Na také repete by potrebovali aj hlas samotného Matoviča. Talianske manželstvo tak zrejme bude pokračovať, lebo šéf OĽaNO aj vlády nevie inak. Ale snáď aspoň prestane vyplakávať, že mu spory so Sulíkom „berú dve tretiny energie“. Nech si ju radšej šetrí a začne plniť to, čo naozaj sľúbil. Zamiesť s korupciou.

Matovič si pohneval ľudí statusom o pápežovi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info