HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prevádzkari hotelov a reštaurácií chcú, aby vláda realizovala odporúčania EK na oživenie turizmu

Gastro prevádzky musia riešiť vážny problém. Chýbajú im kvalifikované pracovné sily. Ilustračné foto / Pixabay

Prevádzkari hotelov a reštaurácií, ako aj ich dodávatelia vítajú uvoľnenie 4. fázy proti epidemiologických opatrení na Slovensku. Zároveň dúfajú, že zverejnené odporúčania Európskej komisie (EK) na oživenie podnikania v oblasti turizmu a dopravy budú čoskoro realizované aj na Slovensku.

Išlo by napríklad o vládny program pomoci pre sektor cestovného ruchu a Horeca (hotely, reštaurácie, kaviarne) segment, zníženú DPH na stravovacie služby, potraviny a nápoje či zavedenie rôznych poukazov na naštartovanie spotreby. Uviedli to v utorok vo svojom stanovisku zástupcovia podnikateľov a dodávateľov pre gastro sektor a cestovný ruch na Slovensku.

Európska komisia v odporúčaniach z 13. mája vyzýva národné vlády, aby koordinovali svoje úsilie na pomoc sektoru cestovného ruchu. Odporúča vytvoriť program dlhodobej pomoci na obnovenie sektora služieb v reštauráciách, hoteloch, doprave a kultúre. Medzi navrhovanými opatreniami sú podpora zachovania zamestnanosti, zníženie DPH na stravovacie služby, vybrané druhy potravín a nápojov, rôzne typy poukazov na naštartovanie spotreby.

Zároveň sa podľa prevádzkovateľov segmentu Horeca nezabúda na sprievodné hygienické opatrenia zamerané na ochranu zdravia, lebo tieto budú základom obnovenia dôvery zákazníkov v bezpečnosť využívania týchto služieb. Subjekty pôsobiace v cestovnom ruchu a ich dodávatelia vyzývajú vlády na čo najskoršie prijatie odporúčaní EK.

Pellegrini nazval novelu zákona o voľbe generálneho prokurátora „Lex Lipšic“

Služby v cestovnom ruchu – cestovanie, doprava, ubytovanie, stravovanie, relax a kultúra – prispievajú k HDP EÚ desiatimi percentami a zamestnávajú 12 miliónov ľudí. V dôsledku koronakrízy je teraz polovica týchto pracovných miest ohrozená. Navyše, pre príjmy v cestovnom ruchu je kľúčová letná sezóna a preto je podľa zástupcov podnikateľov potrebné urobiť všetko, aby podnikatelia mali možnosť poskytovať svoje služby a neohroziť pritom svoje ani verejné zdravie.

„Z tohto dôvodu materiál EK predstavuje stratégiu na dlhšie obdobie, ktorá pokračuje aj po roku 2020. Zaoberá sa témami ako štátna pomoc a poukazy na služby, využitie finančných programov EÚ, nástroje na zachovanie zamestnanosti i podpora lokálneho turizmu. V kontexte týchto problémov závažného rozmeru navrhuje vytvoriť aj program na rozvoj európskeho turizmu v horizonte roku 2050,“ ozrejmili zástupcovia podnikateľov v stanovisku.

Reštrikciami kvôli COVID-19 je postihnutá aj tretina európskeho trhu s pivom a mnohé pivárne a malé pivovary sa po „korone“ už neotvoria. Pivovarníci pripomínajú, že pivárne a reštaurácie budú medzi poslednými prevádzkami, ktoré sa otvoria. Vzhľadom na to, že pivovarníctvo je súčasťou európskych tradícií a kultúrneho dedičstva, vzťahuje sa na neho európska stratégia na záchranu cestovného ruchu. „Pivovarníci preto zdôrazňujú dôležitosť koordinovaného postupu krajín pri uvoľňovaní zákazov a včasné zverejnenie podmienok znovuotvorenia,“ uzavreli podnikatelia.

Ako sa pôjde do školy. Ministerstvo zverejnilo náučné video s pokynmi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info