fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Politické strany dostanú od štátu 76 miliónov eur. Najviac získa OĽaNO

FOTO TASR - Pavol Zachar

Politické strany dostanú od štátu príspevok na súčasné volebné obdobie dokopy 76 miliónov eur.

Oproti minulému volebnému obdobiu je to viac o 17,5 milióna eur. Najväčší príspevok od štátu získa víťaz februárových parlamentných volieb hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), viac ako 21,25 milióna eur. Vyplýva to z grafu Ministerstva financií SR, ktorý zverejnilo na sociálnej sieti.

Finančné príspevky dostanú všetky politické strany, ktoré vo voľbách získali viac ako 3 percentá hlasov. Parlamentným stranám sa prostriedky rozdelia na štyri časti, pričom celú sumu dostanú v prípade, že sa riadne dokončí súčasné štvorročné volebné obdobie.

Strelec vypovedal pred ŠTS, kto si ho najal na vraždu L. Basternáka

Strana Smer-sociálna demokracia na základe svojho volebného výsledku získa 15,71 milióna eur a hnutie Sme rodina 7,42 milióna eur. Nad päť miliónov dostane opozičná strana Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko (7,24 milióna eur), vládne strany Sloboda a Solidarita (5,62 milióna eur) a Za ľudí (5,21 miliónov eur).

Peniaze od štátu získajú aj strany, ktoré sa do parlamentu nedostali. Koalícia Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia získa 4,39 milióna eur, Kresťanskodemokratické hnutie 2,93 milióna eur, strana Maďarská komunitná spolupatričnosť 2,46 milióna eur, Slovenská národná strana 1,99 milióna eur a Dobrá voľba 1,93 milióna eur.

Trnka sa snaží zbaviť obvinenia v kauze Gorila

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info