HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Madonna, U2, Lady Gaga či Mike Tyson majú veľký problém

Americká popová speváčka Madonna a kolumbijský spevák Maluma. FOTO TASR/AP

Hekeri získali osobné informácie a zmluvy s klientmi významnej právnickej kancelárie, ktorú využívajú mnohé celebrity.

Hekeri zaútočili na právnickú firmu, ktorá zastupuje viacero známych osobností, akými sú Rod Stewart, Madonna, Robert De Niro či Lil Nas X. Páchatelia uviedli, že sa im podarilo získať 756 gigabajtov dát firmy Grubman Shire Meiselas & Sacks. K dispozícii údajne majú aj osobné informácie a zmluvy s klientmi. Za odovzdanie dát žiadajú bližšie nešpecifikovanú sumu.

Newyorská spoločnosť už informovala svojich klientov a v súčasnosti spolupracuje s expertmi na kybernetickú bezpečnosť. „Môžeme potvrdiť, že sme sa stali obeťami kybernetického útoku,“ dodali vo vyhlásení. Medzi ďalšie celebrity, ktoré už využili alebo využívajú služby firmy, patria Elton John, Barbra Streisand, Barry Manilow, Lady Gaga, The Weeknd, U2, Drake, Andrew Lloyd Webber, Priyanka Chopra, Sofía Vergara, LeBron James alebo Mike Tyson.

Hekeri, známi pod menami REvil alebo Sodinokibi, v januári napadli spoločnosť Travelex, pričom použili ransomware. Škodlivý softvér šifruje údaje až kým páchatelia nedostanú požadované peniaze.

Spoločnosť zameraná na kybernetickú bezpečnosť Emsisoft uviedla, že hekeri zverejnili zmluvu s Madonnou týkajúcu sa jej svetového turné z rokov 2019 – 2020. Takisto zverejnili fotografiu priečinkov označených menami poškodených klientov.

Úprava selfie negatívne vplýva na názor o vlastnom výzore

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info