HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fico označil Matoviča za „premiéra Rómov“

Člen permanentného krízového štábu Peter Pollák starší, starosta obce Bystrany František Žiga, predseda vlády SR Igor Matovič a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko počas tlačovej konferencie v rámci návštevy rómskej osady v obci Bystrany v okrese Spišská Nová Ves. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Na otázku, či sa neobáva, že podpredseda Smeru-SD a bývalý premiér Peter Pellegrini odíde zo strany, Fico neodpovedal.

Poslanci Smeru-SD pred dnešným vystúpením premiéra Igora Matoviča k programovému vyhláseniu vlády v pléne opustili rokovaciu sálu. Fico to na tlačovke obhájil tým, že tak urobili preto, lebo „bláznov počúvať nebudú“.

„To, čo dnes Matovič predviedol, prekročilo všetku mieru súdnosti a potvrdilo jeho charakteristické črty. Odignoroval celú rozpravu k PVV a nebolo mu tak možné dať žiadnu faktickú poznámku,“ uviedol Fico. Matoviča označil za „premiéra Rómov“, o ktorých sa v súčasnej situácii, podľa jeho slov, najviac zaujíma.

Líder Smeru-SD ďalej priblížil, že zo strany bude naďalej budovať výraznú a razantnú opozičnú stranu. „Do vedenia strany dám všetky skúsenosti, ktoré som za posledné roky nabral a urobím všetko pre to, aby Smer-SD opäť vyhral nasledujúce parlamentné voľby,“ vyhlásil. Na novinársku otázku, či sa neobáva, že podpredseda Smeru-SD a bývalý premiér Peter Pellegrini odíde zo strany, neodpovedal.

Peter Pellegrini pripúšťa kandidatúru za predsedu Smeru-SD

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info