HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

NAKA zadržala známeho finančníka zo Slávie Capital

Ilustračný obrázok / Facebook PZ SR

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zaistili v rámci akcie Dobytkár ďalšiu osobu dôvodne podozrivú zo spáchania korupčnej trestnej činnosti.

„NAKA pokračuje vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). V rámci akcie Dobytkár v nočných hodinách v Bratislave vykonala zaisťovacie úkony a zadržala ďalšiu osobu M. K. ako dôvodne podozrivého zo spáchania korupčnej trestnej činnosti. Po vykonaní prvotných procesných úkonov budú poskytnuté bližšie informácie,“ uviedla v stredu (22.4.) neskoro večer na svojej facebookovej stránke slovenská polícia. Podľa portálov Aktuality.sk a sme.sk ide o známeho finančníka Martina Kvietika z investičnej skupiny Slavia Capital.

Policajti z NAKA už počas dňa v stredu zaistili v rámci akcie Dobytkár ďalšiu osobu dôvodne podozrivú zo spáchania korupčnej trestnej činnosti. Rovnako o tom informovala polícia na svojej sociálnej sieti. Podľa portálu Aktuality.sk išlo o bývalého šéfa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraja Kožucha.

„Celková výška prijatých úplatkov zo strany obvinených J. K. a M. K. predstavuje sumu vo výške 924.000 eur,“ informujú policajti. V súčasnosti spracovávajú podnet prokurátorovi na podanie návrhu na vzatie do väzby.

Počas akcie Dobytkár zadržala NAKA v ostatných týždňoch viacero ľudí pre korupčné trestné činy a legalizáciu príjmov z trestnej činnosti. V utorok (21. 4.) potvrdil senát Najvyššieho súdu (NS) SR väzbu obvineným Ľubomírovi P. a Marekovi K. Predtým senát NS SR v marci potvrdil väzobné stíhanie obvinených právnikov Milana K. a Ľubomíra K. a veterinára Ľubomíra K.

Ruskí komunisti vzdorujú karanténe, aby mohli vzdať poctu Leninovej pamiatke k jeho 150. narodeninám

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info