HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Najdôveryhodnejšou političkou je Čaputová, nasledujú Matovič a Kollár

Prezidentka SR Zuzana Čaputová. FOTO TASR - Michal Svítok

Petrovi Pellegrinimu dôveruje podľa aktuálneho prieskumu 60,9 percenta respondentov.

Najdôveryhodnejšou spomedzi slovenských politikov je prezidentka SR Zuzana Čaputová. Dôveruje jej 83,5 percenta respondentov, nedôveruje 12,3 percenta a 4,2 percenta opýtaných sa nevedelo vyjadriť. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre denník Nový Čas, ktorý bol realizovaný od 14. do 17. apríla.

Na druhom mieste skončil premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorému dôveru vyjadrilo 64,7 percenta, nedôveru 31,7 percenta a nevedelo sa vyjadriť 3,6 percenta respondentov. Na treťom mieste sa umiestnil predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), ktorému dôveruje 61,6 percenta, nedôveruje 31,9 percenta a nevedelo sa vyjadriť 6,5 percenta ľudí.

Ďalší prieskum: OĽaNO by malo až 29,9%

Nasleduje bývalý premiér SR a súčasný podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer-SD) s dôverou na úrovni 60,9 percenta, nedôverou 34,9 percenta a 4,2 percenta respondentov sa nevedelo vyjadriť. Ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) dôveruje 50,2 percenta, nedôveruje 43,1 percenta a nevedelo sa vyjadriť 6,7 percenta opýtaných ľudí.

Podpredsedníčke vlády SR pre investície a informatizáciu Veronike Remišovej (Za ľudí) dôveruje 49 percent, nedôveruje 33,6 percenta a nevedelo sa vyjadriť 17,4 percenta respondentov. Poslancovi Národnej rady SR a lídrovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi vyjadrilo dôveru 19,6 percenta, nedôveru 74,2 percenta a nevedelo sa vyjadriť 6,2 percenta respondentov.

Matovič: „Mafián mal ochranu priamo vo vedení Smeru“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info