HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Šokujúci príbeh: Mama s Covid-19 videla svoje dieťa prvýkrát, odkedy sa prebrala z kómy! (VIDEO)

Zdroj: Facebook (Laura Ingle Kramme)

Bola to srdcervúca scéna z nemocnice v New Yorku, keď sa matka infikovaná koronavírusom prebrala z lekársky vyvolanej kómy a prvýkrát videla svojho novonarodeného syna, informuje portál HuffPost.

Začiatkom tohto mesiaca bola Yanira Sorianová prijatá do newyorskej nemocnice. 36-ročná žena, ktorá bola vtedy v 34. týždeň tehotenstva, mala problémy s dýchaním. Sorianová mala pozitívny test na COVID-19, v dôsledku čoho sa lekári rozhodli priviesť ju do lekársky indukovanej kómy a pripojiť ju na pľúcny ventilátor.

Jej syn Walter sa narodil 3. apríla prostredníctvom cisárskeho rezu. Aj keď bola Sorianová tento pondelok odpojená z pľúcneho ventilátora, musela počkať, kým nebude prepustená z nemocnice až do stredy, kedy jej konečne dovolilividieť svoje dieťa.

„Vo väčšine prípadov ste pri pôrode pri vedomí a s dieťaťom sa môžete okamžite vidieť,“ uviedol Dr. Benjamin Schwartz z newyorskej nemocnice Southside. „Ale v tomto prípade, z dôvodu matkinho ochorenia musela byť pripojená na ventilátor a tesne pred pôrodom uvedená do umelej kómy.“

„Keď sa narodilo jej dieťa bola matka v kóme, čiže nepočula jeho plač ani nemala príležitosť vidieť ho hneď po jeho narodení,“ dodal Dr. Schwartz .

Na sociálnej sieti Twitter Sonia Mogheová zo CNN zdieľala zábery lekárskych pracovníkov, ktorí Sorianovej pri prepúšťaní z nemocnice fandili. Dr. Schwartz to nazval „neuveriteľne hrdým okamihom“.

Malý Walter bol testovaný na COVID-19 negatívne, ale lekári budú v nasledujúcich týždňoch naďalej sledovať jeho zdravotný stav.

Desiatky migrantov v nemeckých a francúzskych azylových domoch je infikovaných koronavírusom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info