HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Nové vedenie agrorezortu navrhne zásadné zmeny v jeho fungovaní

Ján Mičovský (OĽaNO). FOTO TASR - Martin Baumann

Nové vedenie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) navrhne onedlho zásadné zmeny vo fungovaní agrorezortu.

Informovalo o tom v piatok s tým, že minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽaNO) sa takmer mesiac od vymenovania novej vlády zaoberá hĺbkovou analýzou fungovania celého agrorezortu.

„Šéf agrorezortu Ján Mičovský považuje za jeden z najväčších problémov situáciu v oblasti pôdy. Touto oblasťou sa preto intenzívne zaoberá štátny tajomník Martin Fecko, ktorý bude viesť celý proces nápravy chýb spojených s vlastníctvom a užívaním pôdy,“ uviedol rezortný hovorca a riaditeľ odboru komunikácie a marketingu Vladimír Machalík.

Na Slovensku si ochorenie COVID-19 vyžiadalo doposiaľ 9 životov

Dôležitou oblasťou agrorezortu, ktorú bude podľa neho potrebné riešiť, sú aj závery Útvaru hodnoty za peniaze v súvislosti s revíziou výdavkov agroministerstva.

„Práve procesom zefektívnenia fungovania rezortu a jeho podriadených organizácií sa bude zaoberať druhý štátny tajomník ministerstva,“ dodal Machalík. Mičovský a Fecko sa 16. apríla stretli so zástupcami agrorezortu, ktorých považujú za kľúčových pre budúcnosť slovenského pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Pendleri sa od mája musia preukazovať negatívnym testom na COVID-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info