HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

WHO varuje Európu, že sa stále nachádza v oku búrky

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Zatiaľ čo niektoré štáty EÚ rušia prísne opatrenia týkajúce sa zastavenia šírenia Covid-19, Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) varovala, že Európa je stále v oku búrky, informuje portál RT.

Podľa riaditeľa Svetovej zdravotníckej organizácie pre Európu Hansa Klugeho sa prípady v celej Európe za posledných 10 dní zdvojnásobili. Takmer polovica celosvetových potvrdených prípadov sa nachádza na európskom kontinente.

Kluge na virtuálnej tlačovej konferencii uviedol, že na celom kontinente doteraz zahynulo viac ako 84 000 ľudí, pričom sa dá očakávať mnoho ďalších obetí. „Sme v oku búrky,“ varoval regionálny riaditeľ WHO.

Gorbačov vyzval svetových vodcov, aby znížili vojenské výdavky

Klugeho komentáre prichádzajú uprostred toho, keď niektoré krajiny v Európe začínajú zmierňovať obmedzenia.

Napríklad Dánsko už otvorilo škôlky a Rakúsko postupne umožňuje otváranie niektorých obchodov. Medzitým sa od 20. apríla otvoria niektoré menšie podniky v Nemecku.

Kluge tiež vyzval krajiny, aby nerušili obmedzenia a neponáhľali sa, pretože „neexistuje rýchla cesta späť k normálnemu životu. „Covid-19 neodpúšťa a preukázal schopnosť rýchlo premôcť aj tie najsilnejšie zdravotnícke systémy v Európe. Je nevyhnutné, aby sme nepoľavili,“ dodal na záver Kluge.

Čína odmieta tvrdenia, že Covid-19 má laboratórny pôvod

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info