HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Minister školstva Gröhling navrhuje, aby sa štátnice študentov vysokých škôl konali online

Ilustračné foto - TASR

Správa bola aktualizovaná dňa 16.04.2020 o 17:44.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) predložil na vládu dokument, na základe ktorého by sa mali štátnice študentov vysokých škôl konať online formou.

Minister o tom informoval na dnešnej tlačovej konferencii pred rokovaním vlády. Novelu zákona o vysokých školách navrhuje prijať v skrátenom legislatívnom konaní.

Rokovanie senátu, štátnice a obhajoba sa budú môcť konať formou verejného prenosu. Gröhling priblížil, že upravili metódu skúšok tak, aby bola akceptovaná online forma. V súvislosti s mimoriadnou situáciou povoľujú organizovať štátnu skúšku, rigoróznu skúšku či obhajobu habilitačnej práce online spôsobom. Taktiež dovoľujú operatívne meniť termíny a ďalšie podmienky na prijímanie do štúdia. Rektorovi návrh zákonu umožňuje predĺžiť štúdium nad štandardnú dĺžku štúdia o viac ako dva roky.

Zdravotníci z nemocnice v Michalovciach boli pozitívne testovaní na nový koronavírus

Materiál zaslali aj Slovenskej rektorskej konferencii, Rade vysokých škôl, Študentskej rade vysokých škôl ako aj Slovenskej akreditačnej agentúre pre vysoké školstvo a následne aj ostatným ministerstvám. Gröhling podotkol, že proti návrhu neboli žiadne pripomienky.

Školy sú momentálne zatvorené do odvolania a výučba sa uskutočňuje dištančnou formou. Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zaviedla sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti.

Matovič chce znižovať kvórum na referendum, koaliční partneri nesúhlasia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info