HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovič: Programové vyhlásenie vlády bude známe 24-hodín pred zasadnutím parlamentu

Na snímke zľava minister financií SR Eduard Heger, predseda vlády SR Igor Matovič a minister vnútra SR Roman Mikulec. FOTO TASR/Jakub Kotian

Slovensko má podľa premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) dramaticky iné problémy ako to, čo bude alebo znížené kvórum na referendum.

Vláda dnes podľa premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) mala rokovať o programovom vyhlásení vlády, no nerokovala, lebo väčšina ministrov je maximálne vyťažená koronakrízou. Vyvrátil, že by schvaľovanie programového vyhlásenia stálo pre spor o návrhu znížiť kvórum na referendum ako uvádzajú niektoré médiá. Slovensko má podľa neho dramaticky iné problémy ako to, či bude alebo nebude znížené kvórum.

Matovič chce znižovať kvórum na referendum, koaliční partneri nesúhlasia

Programové vyhlásenie vlády bude podľa premiéra známe 24-hodín pred zasadnutím parlamentu. „V pondelok je termín, všetko stihneme tak, ako potrebujeme,“ dodal Matovič.

Ústava hovorí, že vláda je povinná do 30 dní po svojom vymenovaní predstúpiť pred Národnú radu SR so svojím programom a požiadať ju o vyslovenie dôvery. Prezidentka Zuzana Čaputová vládu vymenovala 21. marca.

Matovič plánuje predstaviť plán, ako naplánovať plánovanie ďalších plánov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info