HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Čína odmieta tvrdenia, že Covid-19 má laboratórny pôvod

Ilustračné foto: Pixabay

Čínske ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že tvrdenia týkajúce sa nového koronavírusu a jeho laboratórneho pôvodu nie sú založené na vede, informuje portál RT.

„Chcem vám pripomenúť, že šéf Svetovej zdravotníckej organizácie opakovane uviedol, že neexistuje žiadny dôkaz o tom, že by bol nový koronavírus vyrobený v laboratóriu,“ uviedol vo štvrtok pre novinárov hovorca ministerstva zahraničných vecí Zhao Lijian.

Dodal, že „veľa známych lekárskych odborníkov na svete sa tiež domnieva, že tvrdenia o tzv. úniku vírusu z laboratória nie sú založené na vede.“

Pentagon „skúmal“ teóriu, že Covid-19 pochádza z čínskeho laboratória

Zhao reagoval na nedávny príbeh spoločnosti Fox News. S odvolaním sa na anonymné zdroje spravodajský kanál uviedol, že smrteľný koronavírus sa pôvodne rozšíril z laboratória v čínskom meste Wu-chan, pričom prvá infikovaná osoba bola zamestnancom zariadenia.

Jedno z popredných čínskych virologických výskumných centier sídli vo Wu-chane, čo viedlo k špekuláciám zo strany západných politikov a médií, že vírus sa tu mohol vyvinúť ako biologická zbraň, alebo mohol byť nechtiac vypustený vedcom pri pokusoch na netopieroch. Peking tieto obvinenia opakovane odmietol.

Gorbačov vyzval svetových vodcov, aby znížili vojenské výdavky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info