HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Lietadlo z Číny priviezlo do SR viac ako 20 ton zdravotníckeho materiálu

Nákladné lietadlo z Číny priviezlo na Slovensko viac ako 20 ton zdravotníckeho materiálu. Ide o ochranné obleky, rúška, rukavice a respirátory. Uviedol to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) na tlačovej konferencii po pristátí lietadla. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Nákladné lietadlo z Číny priviezlo na Slovensko viac ako 20 ton zdravotníckeho materiálu. Ide o ochranné obleky, rúška, rukavice a respirátory. Uviedol to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) na tlačovej konferencii po pristátí lietadla.

„Ozbrojené sily v rámci operácie Kuriér pomáhajú štátnym hmotným rezervám v rozvoze materiálu, ktorý hneď po prílete preberá viac ako 40 príslušníkov ozbrojených síl,“ povedal Naď. Zdravotnícky materiál je následne podľa Naďa odvážaný do centrálnych skladov Správy štátnych hmotných rezerv SR. Na základe žiadosti potom materiál odvezú koncovým používateľom, ako sú nemocnice či vyššie územné celky.

„Dodnes sme v rámci operácie najazdili viac ako 300.000 kilometrov. Rozviezli sme viac ako 1500 ton materiálu vrátane viac ako 100 ton zdravotníckeho materiálu,“ poznamenal Naď.

Naď neplánuje pokračovať vo viacerých armádnych projektoch, ktoré začali jeho predchodcovia

Šéf rezortu priblížil, že každé dva týždne sa strieda Slovensko s Českom na dodávke materiálu z Číny. „Tento materiál sa potom delí medzi obidve krajiny. Pravidelne na týždňovej báze máme zabezpečenú dodávku materiálu,“ podotkol Naď. Dodal, že okrem toho si niektoré ministerstvá robia aj vlastné obstarávania, ak potrebujú špecifický materiál.

Ozbrojené sily taktiež podľa ministra dostali väčšie množstvo materiálu na to, aby mohli realizovať opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu priamo v teréne.

Desiatky ľudí z uzatvorených rómskych osád idú do štátnej karantény, tvrdí Naď

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info