fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI ZAHRANIČIE

Severoírsky vodič kamióna sa priznal k vražde 39 vietnamských migrantov

Zdroj: Facebook (Idiot UK Drivers Exposed)
Maurice Robinson zo Severného Írska, ktorý riadil kamión, v ktorom v októbri východne od Londýna našli telá 39 vietnamských migrantov, v stredu na súde v britskej metropoly priznal vinu za neúmyselné zabitie týchto ľudí, informuje portál iDnes.

 

Kamión s mŕtvymi Vietnamcami bol objavený 23. októbra 2019 v meste Grays neďaleko Londýna. Chladiarenský kontajner, pripojený k ťahaču, sa na juhovýchod Anglicka dostal z belgického prístavu Zeebrugge.

Vnútri kontajnera vyšetrovatelia našli telá ôsmich žien a 31 mužov vrátane dvoch pätnásťročných chlapcov. Neskôr sa ukázalo, že všetci pochádzali z Vietnamu.

Títo ľudia zaplatili pašerákom, aby ich nelegálnou cestou dostali do Británie. Polícia sa domnieva, že ich smrť spôsobila kombinácia horúčavy a nedostatku kyslíka v kontajneri.

Taliansky premiér má strach o Európsku úniu. Nemusela by prežiť koronavírus, tvrdí Conte

Podľa agentúry Reuters bolo v Británii a vo Vietname kvôli smrti týchto migrantov zadržaných a obvinených niekoľko ďalších ľudí a okrem londýnskeho procesu prebiehajú aj ďalšie právne procedúry.

Z niekoľkonásobnej vraždy bol obvinený aj 43-ročný Gheorghe Nica. Muž s britským a rumunským občianstvom sa posledného súdneho pojednávania, rovnako ako Robinson zúčastnil cez videohovor, vinu však poprel.

Vláda prišla s nejasnými a neefektívnymi opatreniami v čase koronakrízy, tvrdí odborárka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info