HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Francúzska vlajková loď Charles de Gaulle prerušila misiu na Blízkom východe potom, čo námorníci vykazovali príznaky Covid-19

Ilustračné foto / Wikipedia

Prvá francúzska bojová loď s jadrovým pohonom Charles de Gaulle musela pozastaviť svoju misiu v oblasti Stredozemného mora a vrátiť sa do prístavu krátko po tom, čo okolo 40 členov posádky vykazovalo príznaky Covid-19. Informuje portál RT.

Všetci námorníci s príznakmi boli „izolovaní“ od zvyšku posádky a zdravotnícky personál ich v súčasnosti neustále monitoruje. Informovalo o tom dnes francúzske ministerstvo obrany.

„Majú príznaky, ktoré sú podobné smrteľnému koronavírusu Covid-19. Tieto prvé príznaky sa objavili iba nedávno,“ uviedlo ministerstvo.

Zdravotníci nasadení v boji proti Covid-19 budú mať výhody ako armádne sily, vyhlásil Putin

Táto choroba zasiahla posádku potom, čo sa loď s jadrovým pohonom dostávala do Stredozemného mora, aby sa zapojila do francúzskej operácie Chammal namierenej proti islamistickým militantom na Blízkom východe. Teraz sa vráti do južného francúzskeho prístavu Toulon, kde pôvodne plánovalo dojsť až 23. apríla.

Minulý mesiac muselo aj americké námorníctvo izolovať viac ako 4 000 zamestnancov na palube lietadlovej lode USS Theodore Roosevelt z Guamu, po tom, čo približne 100 členov posádky bolo pozitívnych na Covid-19.

OSN pozastavuje rozmiestnenie mierových jednotiek na celom svete kvôli Covid-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info