HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Nemecko hlási cez 90 tisíc prípadov nákazy koronavírusom. Nosenie rúšok zvažujú až teraz!

Nemecká kancelárka Angela Merkelová. FOTO TASR/DPA

V Nemecku za posledných 24 hodín pribudlo viac ako 3 800 nových prípadov nákazy koronavírusom. Celkom je v krajine infikovaných vyše 90 tisíc ľudí, píše Merkur.de.

Podľa informácií Inštitútu Roberta Kocha tiež vzrástol vzrástol počet mŕtvych o 173 a chorobe COVID-19 podľahlo v Nemecku už 1 607 ľudí.

Z údajov inštitútu tiež vyplýva, že počet nových prípadov nákazy sa po niekoľkodňovom znížení znovu začal zvýšovať – zatiaľ čo v pondelok ich bolo 3 677, v utorok už 3834. Významne za minulý deň pribudlo aj nových úmrtí – z pondelňajších 92 na dnešných 173 nových prípadov.

Údaje RKI sa ale nezhodujú so štatistikou americkej univerzity Johnsa Hopkinsa, ktorá vývoj pandémie monitoruje celosvetovo. Podľa nej je už v Nemecku vyše 103 000 nakazených a viac ako 1 800 mŕtvych.

V spolkovej republike zatiaľ na rozdiel od iných krajín nie je povinné nosiť rúška a na verejnosti ich stále nosí málokto. Nemeckí experti opakovane zdôrazňujú, že rúška zrejme môžu prispieť k ochrane ostatných, ale nie toho, kto ich nosí.

Nemecko predĺžilo bezpečnostné opatrenia až do 19. apríla

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info