HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Harry a Meghan zakladajú novú charitatívnu organizáciu s názvom Archewell

Harry a Meghan / TASR AP)

Orominentná dvojica sa nedávno presťahovala do Los Angeles, kde chce pracovať na svojej finančnej nezávislosti od kráľovskej rodiny.

Princ Harry a jeho manželka vojvodkyňa Meghan plánujú založiť novú charitatívnu organizáciu s názvom Archewell, ktorá by mala nahradiť značku Sussex Royal, píšu britské denníky The Guardian a Daily Telegraph.

Harry a Meghan uviedli, že sa „veľmi tešia“ zo spustenia nového projektu, ktorý by mal v blízkej dobe dostať aj svoju vlastnú internetovú stránku. Pár takisto uviedol, že termín Arché, ktorý v gréckej mytológii označuje pralátku, z ktorej povstal svet, bol inšpiráciou pre meno ich syna Archieho.

Predstavenie organizácie dvojica viackrát odložila z dôvodu pandémie koronavírusu. Podľa vyhlásenia značku už minulý mesiac Meghan a Harry zaregistrovali v Spojených štátoch. V súčasnosti pracujú na vzniku charity a dobrovoľníckej služby.

Trump odmietol platiť za ochranku pre princa Harryho a jeho manželku Meghan

Internetová stránka by mala zahŕňať filmy, audioknihy, podcasty a iné materiály vzdelávacieho a výchovného charakteru. Daily Telegraph uvádza, že Meghan a Harry sa v tomto čase venujú najmä pomoci obetiam pandémie koronavírusu. Považovali však za svoju povinnosť zverejniť detaily nového projektu.

Dvojica sa nedávno presťahovala do Los Angeles, kde chce pracovať na svojej finančnej nezávislosti od kráľovskej rodiny. Ešte koncom februára sa Harry a Meghan vzdali plánov na využívanie značky SussexRoyal. Rozhodli sa tak vzhľadom na britské pravidlá týkajúce sa využívania slova „royal“ (kráľovský).

V januári obaja prekvapili verejnosť správou, že sa už nebudú zúčastňovať na oficiálnych podujatiach vyplývajúcich z ich postavenia a postupne chcú nadobudnúť finančnú nezávislosť.

Poriadný prešľap princa Harryho! Toto robiť nemal

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info