HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Súd otvoril pojednávanie s Miroslavom M., jeho obhajca očakáva rozsudok

Hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde 22. januára 2020 v Pezinku. Na snímke obžalovaný Miroslav M. na pojednávaní. FOTO TASR – Pavel Neubauer

Predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová otvorila hlavné pojednávanie s Miroslavom M., obžalovaným z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Miroslav M. požiadal o konanie v neprítomnosti. Jeho obhajca Martin Endrödy očakáva, že bude dnes vyhlásený rozsudok. Na súde je prítomná znalkyňa z odboru psychiatrie.

V súvislosti s obžalovaným sa už nebudú vykonávať dôkazy okrem tých, ktoré súvisia s určením trestu a náhrady škody. Takýmto dôkazom bude psychologický a psychiatrický posudok. Ten je podmienkou pri tom, keď súd zvažuje doživotný trest odňatia slobody. Znalci sa budú vyjadrovať k možnosti resocializácie obžalovaného.

MIMORIADNE: Premiér navrhe obmedzenie pohybu od 8. apríla do 13. apríla

Miroslav M. sa už počas vyšetrovania priznal, že zastrelil Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Podľa vlastných slov tak urobil spolu s Tomášom Sz., ktorý vinu naďalej popiera, a na objednávku Zoltána Andruskóa. Ten bol za vraždu novinára už právoplatne odsúdený na 15-ročný trest. Okrem toho sa Miroslav M. priznal aj k vražde podnikateľa Petra Molnára. Toho mal zavraždiť s úmyslom lúpeže.

Z objednávky vraždy novinára sú obžalovaní Alena Zs. a Marian K. Marian K. si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Veľkú noc prežijeme pod dohľadom vojakov a policajtov. A ešte s blackoutom v hlavách

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info