HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Známy spisovateľ podal trestné oznámenie na premiéra Matoviča (VIDEO)

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič z 3. apríla 2020 v Bratislave. / Fotokoláž redakcia (TASR)

Kvôli podozreniu z trestného činu šírenia poplašnej správy sa rozhodol podať na premiéra Igora Matoviča trestné oznámenie spisovateľ Gustáv Murín, informuje portál Plus 7 dní.

Spisovateľ argumentuje vyjadrením premiéra Igora Matoviča na tlačovej besede Úradu vlády SR vysielanej v priamom prenose TA3 dňa 1.4. 2020. „Uvedená osoba sa uvedeného činu dopustila verejne. Že ide o trestný čin potvrdzujú následné vyjadrenia celého spektra verejne činných osôb: politikov, politológov, komentátorov,“ napísal Murín v oznámení.

Pokračuje, že následkom „trestuhodného konania Mgr. Igora Matoviča“ došlo k prejavom paniky v Bratislave, ale aj iných mestách. Ako príklad spisovateľ uviedol panické nákupy, ktoré neúmerne zaťažili obchodné siete s potravinami, spôsobili nadmernú záťaž predávajúceho personálu a neriešiteľnú situáciu zhromažďovania zbytočne veľkého množstva občanov pri obmedzenom počte nákupných vozíkov.

MIMORIADNE: Ústredný krízový štáb zajtra rozhodne o zákaze vychádzania počas Veľkonočných sviatkov

„Omnoho horšie vzhľadom k ohrozeniu štátu je to, že táto poplašná správa zbavila nádejí desaťtisíce drobných a stredných podnikateľov, kde uvedená osoba zneužijúc zodpovednú funkciu nezodpovedným vyhlásením o nemožnosti ich podnikania na celý ďalší rok navodila možnosť z uvedeného šoku vyplývajúcich bankrotov firemných, aj osobných, osobných tráum až samovrážd. Rovnaké sa vzťahuje k športovým a kultúrnym inštitúciám, ktoré už teraz krachujú a poplašná správa p. Matoviča im dala ďalší impulz,“ myslí si Murín.

Paragraf, na ktorý sa oznamovateľ odvoláva, hovorí o vážnom znepokojení v krízovej situácii štátu. Trestná sadzba je tam šesť mesiacov až tri roky.

V Británii sa kradne ako za vojny. Zlodeji idú po toaleťáku, špekulanti ponúkajú falošné testy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info