HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Hasiči odoberajú vzorky ľuďom s podozrením na COVID-19 aj počas nedele

Štát pokraèuje v testovaní obyvate¾ov marginalizovaných rómskych komunít na ochorenie COVID-19. Pomocou vojenských lekárov sa v sobotu 4. apríla 2020 realizovalo testovanie v obciach Smižany, Kecerovce, Do¾any, Hrabušice, Zborov, Markušovce, v meste Trebišov a v piatok 3. apríla aj v obci Jarovnice. Pri testovaní bola prítomná aj splnomocnenkyòa vlády SR pre rómske komunity Andrea Buèková, ktorá navštívila vybrané obce. Na snímke vojenskí lekári poèas testovania rómskych obyvate¾ov v obci Hrabušice, okres Spišská Nová Ves v rámci preventívnych opatrení k zamedzeniu šírenia koronavírusu. EASYFOTO TASR - Kristína Mayerová

Hasiči vykonávajú odbery vzoriek u osôb s podozrením na ochorenie COVID-19 vo viacerých miestach Slovenska aj počas nedele, a to s najvyšším stupňom ochrany. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Ako priblížila, posádka hasičskej záchrannej služby z Trnavy vykonávala odbery na Strednej odbornej škole Policajného zboru v Pezinku, vzorky následne previezla do špeciálnych laboratórií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave.

Odbery sa uskutočnili tiež v Kúpeľno-liečebnom ústave Ministerstva vnútra SR Družba v Bardejove, kde ich odobrala posádka hasičov z Prešova. Rovnako sa tak stalo na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši, kde odbery realizovala posádka zo Žiliny, a v Inštitúte pre verejnú správu v Bratislave, kde vzorky odoberala posádka z Radlinského ulice.

Aktuálne odoberajú vzorky repatriantom aj vo Vojenskom obvode Lešť, a to hneď tri posádky Horskej záchrannej služby z Banskej Bystrice, Trenčína a zo Žiliny. S odbermi sa bude pokračovať aj v karanténnom zariadení v Gabčíkove, kam smerujú hasiči z Nitry.

Minister hospodárstva Richard Sulík by uvítal otvorenie ďalších obchodov po Veľkej noci

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info