HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Grécky premiér varuje pred „najkritickejším mesiacom“ v boji proti Covid-19

koronavirus
Ilustračné foto / tasr

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis varoval, že Grécko čelí svojmu „najkritickejšiemu mesiacu“ v boji proti pandémii Covid-19. Informuje portál RT.

„Nie sme na začiatku konca, pravdepodobne sme na konci začiatku,“ tvrdí premiér.

„Všetci odborníci hovoria, že Apríl bude najdôležitejším mesiacom. Ak sa uspokojíme so súčasnou situáciou, zaplatíme za to a to nemôžeme dovoliť,“ dodal Mitsotakis.

Veľkonočné sviatky sú medzi Grékmi veľmi obľúbené, pretože majú tendenciu cestovať so svojimi rodinami do prírody a na ostrovy, aby sa zúčastnili sviatkových udalostí.

12 najnebezpečnejších povrchov, z ktorých môžete dostať koronavírus

Tento rok sa však bude líšiť, pretože vláda zaviedla prísne bezpečnostné opatrenia na sociálnu izoláciu, ktoré neumožňujú cestovanie z nepodstatných dôvodov s cieľom zabrániť šíreniu vírusu.

Mitsotakis zaviedol celonárodné uzavretie 22. marca a zostali otvorené iba supermarkety, lekárne, benzínové pumpy, obchody so zvieratami, potraviny, pekárne a banky.

Okrem iného majú občania dovolené opustiť svoj dom s platným preukazom totožnosti na nákupy potravín, do práce, k lekárovi, cvičenie, prechádzky so psom alebo výlet do lekárne.

Indický pár pomenoval svoje novonarodené dvojčatá Covid a Corona

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info