fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Definitívne rozhodnutie o veľkonočných sviatkoch vydá konzílium odborníkov

Ilustračné foto: FOTO TASR - Martin Palkovič

Odborníci dajú vláde odporúčanie, akým spôsobom sa má v prípade blížiacich sa sviatkov zachovať.

Definitívne rozhodnutie o veľkonočných sviatkoch vydá konzílium odborníkov. Počas rokovania Ústredného krízového štábu o tom prišiel médiá informovať predseda vlády SR Igor Matovič. Stretnutie sa má konať v nedeľu poobede. Odborníci na základe neho dajú vláde odporúčanie, akým spôsobom sa má v prípade blížiacich sa sviatkov zachovať.

„Bojíme sa, aby sme nezapálili zápalku. Aby sme sa neposunuli v počte pozitívne testovaných následne po dvoch alebo troch týždňoch od veľkonočných sviatkov do takých úrovní, kde by sa nám to potom vymklo spod kontroly,“ konštatoval premiér.

Každý človek, ktorý príde zo zahraničia, skončí v štátnej karanténe, informoval Klus

Ako uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas, Slovenská republika je na tom po epidemiologickej stránke relatívne dobre v porovnaní s ostatnými krajinami sveta a Európy. Veľkonočné sviatky však podľa neho predstavujú riziko, kedy by sme mohli o relatívne dobrú situáciu, čo sa týka koronavírusu, prísť.

Opatrenia, ktoré sa v pondelok pravdepodobne prijmú, musia byť podľa Mikasa zvážené z každej strany, aby sme epidemiologickú situáciu čo najdlhšie vydržali.

V konzíliu majú byť prítomní slovenskí infektológovia, epidemiológovia, detskí lekári či verejní zdravotníci. Nakoľko stále pokračuje rokovanie Ústredného krízového štábu, o prípadných iných záveroch by mal premiér informovať v sobotu.

Magistrát Bratislavy zverejnil tri scenáre možného dopadu koronavírusu na hlavné mesto

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info