fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Slovensko má, pravdepodobne, prvé úmrtie na ochorenie Covid-19

Ilustračné foto - SITA

 Slovensko má pravdepodobne prvé úmrtie na ochorenie COVID-19. Po utorkovom rokovaní vlády o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Ako uviedol, pitva u 53-ročného muža potvrdila, že mal obojstranný zápal pľúc a skonal na kardio-respiračné zlyhanie. Patológ ešte bude skúmať pôvod zápalu pľúc, pacient však mal potvrdené ochorenie na nový koronavírus.

„Preto je veľmi zarážajúce, že tento pacient bol deň predtým prepustený z nemocnice,“ konštatoval šéf rezortu zdravotníctva. Predtým bol hospitalizovaný v bojnickej nemocnici.

Splátky úverov a pôžičiek sa posunú až o deväť mesiacov, sľubuje Boris Kollár

Ako Krajčí konštatoval, na základe týchto informácií Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou začal ex offo konanie voči poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti. Ako minister uviedol, v tomto prípade išlo podľa všetkého k zlej diagnostike.

„Pacienti so zápalom pľúc nemajú byť prepúšťaní do domácej starostlivosti,“ dodal. Pokiaľ išlo podľa neho o takto zle poskytnutú zdravotnú starostlivosť, ide o individuálne zlyhanie a verí, že sa takéto prípady nebudú opakovať.

Priznanie na daň z príjmov bude stačiť podať a daň zaplatiť mesiac po skončení pandémie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info