fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE ZAUJÍMAVOSTI

Slávny obraz Vincenta van Gohga bol ukradnutý! Zlodeji sa vlámali do uzavretého múzea v Holandsku

Ilustračný obrázok/Redakcia Hlavný Denník

Neznámi páchatelia ukradli v pondelok ráno z múzea Singer Laren v Holandsku obraz slávneho maliara Vincenta van Gogha. Infromoval server The Guardian.

Múzeum je kvôli epidémii koronavírusu uzavreté. Či zlodeji odniesli aj iné umelecké diela, zatiaľ jasné nie je. Krádež vykonali v deň 167. výročia van Goghovo narodenia.

Polícia zatiaľ bezvýsledne pátra po páchateľoch. Cez deň boli na sklenenej fasáde budovy vidieť zakryté rozbité dvere, kadiaľ zlodeji podľa polície okolo tretej hodiny ráno vnikli dovnútra. „Som v šoku a neuveriteľne rozladený, že sa to stalo,“ povedal riaditeľ múzea Ján Rudolph de Lorm podľa agentúry AP.

Konšpirácie sa stávajú skutočnosťou (Valentín Katasonov)

Policajti uviedli, že páchatelia spustili alarm, ktorý na miesto činu privolal hliadky. Bohužiaľ dorazili neskoro. Vyšetrovatelia teraz skúmajú záznamy bezpečnostných kamier a zbierajú svedecké výpovede.

Odcudzený obraz Jarná záhrada z roku 1884 zapožičalo múzeum v Groningene pre výstavu Zrkadlo duše.

Návštevníci mohli v Laren východne od Amsterdamu do uzavretia expozície vidieť diela maliarov. Na inštaláciu výstavy sa podieľalo amsterdamske Rijksmuseum.

„Vzali spoločnosti túto krásnu a dojemnú maľbu. Pre všetkých je to strašné, pretože umenie by malo byť videné a zdieľané, aby inšpirovalo a ukľudňovalo,“ uviedol de Lorm.

Otvorené krčmy ako stratégia proti koronavírusu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info